دسته بندی تاریخ زن

با دستگاه تاریخ زن شما می توانید اطلاعاتی مانند تاریخ تولید و انقضا (Product date & Exoire date) ، قیمت (Price) ، بارکد ( Barcode ) ، لوگو (Logo ) ، شمارنده ( counter ) را روی محصول خود چاپ کنید. دستگاه پرینتر چاپ تاریخ به دو دسته : صنعتی (اتوماتیک) و دستی (نیمه اتوماتیک) تقسیم می شود.

در خطوط تولید، به ویژه خطوط تولید صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی، دارویی و برای تکمیل فرآیند بسته بندی محصولات، از ماشین های تاریخ زن به طور گسترده استفاده می شود.

دستگاه های تاریخ زن نسبت به دستگاه جت پرینتر قیمت ارزان تری دارند . برای مثال تاریخزن صفحه نمایش لمسی و رنگی ندارد. لازم است نرم افزار ویژه ای را روی کامپیوتر نصب کنید و پیام مورد نظر خود را داخل برنامه نوشته و به حافظه دستگاه منتقل کنید.

امروزه به دلیل استقبال بیشتر از جت پرینترها نسبت به تاریخزن ها قیمت جت پرینترها کمتر از تاریخ زن ها می باشد و به این دلیل بهتر است که از جت پرینتر جهت چاپ روی محصولات استفاده گردد. جت پرینترها مزیت و کارایی بسیار بیشتر از تاریخ زن ها دارند .

استفاده از تاریخ زن حرارتی روی لیبل

یکی از جاهایی که از دستگاه های تاریخ زن حرارتی Hot foil printer استفاده می گردد ، نصب روی لیبل چسبان های دستی و یا اتوماتیک جهت درج تاریخ تولید ، تاریخ انقضاء ، سری ساخت یا همان لات نامبر رو ی لیبل محصول می باشد . نکته قابل اهمیت در این مورد استفاده این می باشد که دستگاه تاریخزن حرارتی میبایست اتوماتیک باشد و فرمان چاپ را از سنسور مربوطه یا دستگاه لیبل چسبان دریافت نماید . نکته بعدی محل قرار گیری دستگاه تاریخ زن حرارتی صنعتی یا اتوماتیک می باشد . محل نصب یا قرار گیری تاریخ زن حرارتی میبایست روی لیبل قبل از الصاق ( چسبانده شدن لیبل ) باشد و نمیتوان بعد از الصاق لیبل این کار را انجام داد . شما نیز می توانید روی دستگاه لیبل چسبان خود از دستگاه های جت پرینتر صنعتی یا اتوماتیک نیز استفاده نمایید که به مراتب راحت تر و کارآمد تر از تاریخ زن های حرارتی تماسی می باشد .

دستگاه چاپ تاریخ بر روی بسته بندی کالا

چاپ تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی مواد غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتی که قصد راه‌اندازی کسب کاری برای تولید مواد غذایی دارید باید به چاپ تاریخ اهمیت دهید در غیر این صورت کسب و کار شما با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.درج این اطلاعات یکی از الزامات صنعتی می باشد . چاپ و نوشتن تاریخ تولید و انقضا ، قیمت مصرف کننده ، قیمت تولید کننده ، شناسه ملی محصول و… اهمیت بسیاری برای ارگان های مختلف دولتی دارد مانند : سازمان بهداشت ، سازمان غذا و دارو ، سازمان تعزیرات و… .در صورتی که تیراژ محصولات شما کم است می توانید از تاریخ زن دستی غذایی استفاده کنید. اگر تیراژ بالاست باید از دستگاه تاریخ زن اتوماتیک صنعتی برای چاپ استفاده کنید. ویدیو چاپ دستگاه تاریخ زن صنعتی روی بطری را مشاهده می کنید.

تاریخ زن میلادی و شمسی

اگر فقط می خواهید قیمت و تاریخ روی محصول خود چاپ کنید می توانید از مهر تاریخ زن استفاده کنید که بسیار ارزان‌تر از دستگاه می باشد. مهر های تاریخ زن محدودیت هایی دارند با بعضی از آنها فقط می توانید تاریخ میلادی یا شمسی چاپ کنید. ولی دستگاه تاریخ زن دیجیتال به شما این امکان را می دهد که تاریخ خود را هم به‌صورت میلادی و هم شمسی چاپ کنید. برخی از دستگاه ها قابلیت چاپ تاریخ اتوماتیک و ساعت اتوماتیک دارند. یعنی به صورت خودکار و دیجیتال تاریخ و ساعت به روز می شود و دیگر نیاز نیست شما به صورت دستی هر روز تاریخ و ساعت را تغییر دهید.

ویژگی های دستگاه های تاریخ زن شرکت دانا کد نگار

 • یکسال گارانتی
 • پنج سال خدمات پس فروش
 • مقرون به صرفه در هزینه
 • قیمت ارزان تر نسبت به دستگاه های دیگر
 • عدم نیاز به شست و شو و سرویس های دوره ای
 • ساخت ایران

faq

تفاوت دستگاه تاریخ زن و دستگاه جت پرینتر چیست ؟

در واقعیت این دو دستگاه با هم تفاوتی ندارند، جت پرینتر نام انگلیسی و تاریخ زن نام فارسی این نوع چاپگر است.

نحوه کار با دستگاه تاریخ زن چگونه است؟

لطفا جهت مشاهده نوشته های آموزشی، به صفحه آموزش کار با دستگاه ها مراجعه کنید.

انواع دستگاه تاریخ زن

تاریخ زن دستی

تاریخ زن دستی

از دستگاه تاریخ زن دستی، برای درج تاریخ تولید، تاریخ انقضا، قیمت، بارکد وغیره روی کالا یا بسته بندی کالا استفاده می شود.  این دستگاه های تاریخزن کوچک، بدنه پلاستیکی دارند در نتیجه بسیار سبک و قابل حمل هستند.

فرآیند چاپ در تاریخ زن دستی بصورت نیمه اتوماتیک است. لازم است اپراتور دستگاه را روی محصول حرکت دهد تا چاپ انجام شود. در نتیجه چاپگرهای دستی برای محصولات با تیراژ پایین مناسب است.

ویژگی های دستگاه تاریخ زن دستی

 • عرض چاپ ۱ الی ۱۲٫۷ میلی متر
 • امکان چاپ با زبان های مختلف
 • قابلیت چاپ لوگو و بارکد
 • کیفیت چاپ تا۳۰۰ dpi
 • دارای نرم افزار تحت ویندوز
 • سبک و قابل حمل
 • یکسال گارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش

Faq

آیا تاریخ زن دستی برای چاپ روی سطوح ناصاف مانند انواع بطری و قوطی مناسب است؟

در صورتی که اپراتور مهارت کافی داشته باشد می تواند روی سطوح گرد و استوانه ای چاپ کند. پیشنهاد می شود برای محصولات مانند بطری از تاریخ زن صنعتی استفاده کنید.

با دستگاه تاریخ زن دستی روی چه جنسی از محصولات می توان چاپ کرد؟

بستگی به نوع کارتریج دارد. با کارتریج پایه حلال قابلیت چاپ روی پلاستیک، فلز، شیشه وغیره چاپ کرد. کارتریج پایه آب برای سطوح مانند کاغذ، مقوا، کارتن مناسب است.

تاریخ زن صنعتی

تاریخ زن صنعتی

تاریخ زن صنعتی برای چاپ به اپراتور نیاز ندارد و چاپ بصورت تمام اتوماتیک انجام می شود. این دستگاه با نام تاریخ زن اتوماتیک یا تاریخ زن ثابت نیز شناخته می شوند. 

عملکرد دستگاه تاریخ زن اتوماتیک بسیار آسان تر و حرفه ای تر از تاریخ زن دستی و نیمه اتوماتیک است. دستگاه های اتوماتیک در خط تولید محصول نصب می شوند و محصول با استفاده از نوار نقاله در جلوی دستگاه چاپ، چاپ می شود. اطلاعات چاپ شده قبلاً به دستگاه تاریخ زن وارد شده و با قرار دادن محصول در جلوی دستگاه، عملیات چاپ با سرعت بالا انجام می شود.

مزایای استفاده از دستگاه تاریخزن صنعتی

 • قابلیت چاپ روی سطوح مختلف
 • کاربری آسان
 • افزایش سرعت چاپ
 • صرفه جویی در زمان
 • چاپ زیبا و تمیز
 • قابلیت استفاده از جوهرهای رنگی
 • امکان چاپ لوگو و تصویر دلخواه
 • امکان چاپ انواع بارکد
 • دارای باطری های کم مصرف

تاریخ زن حرارتی

دستگاه تاریخ زن حرارتی جهت چاپ تاریخ تولید و انقضا، قیمت روی محصولات کاربرد دارد. این دستگاه با تکنولوژی tto دارای حروف از جنس آلیاژ برنج است این حروف که با المنت گرم شده اند به سطح محصول و جوهر جامد فشار وارد می کنند و چاپ انجام می شود.

انواع تاریخ زن حرارتی

 • تاریخ زن حرارتی دستی رومیزی

دستگاه های تاریخ زن حرارتی دستی یکی از انواع دستگاه هایی است که برای چاپ از ریبون استفاده می کنند. در این مدل ها معمولاً قالب حروف در زیر دستگاه قرار می گیرد و پس از قرار دادن محصول در جلوی قسمت چاپ، دسته دستگاه را فشار می دهید. فشار وارد شده به علاوه حرارت و جوهر جامد ریبون باعث ثبت اطلاعات روی محصول می شود.

ویژگیمقدار
ولتاژ۲۲۰ ولت
توان۴۰ وات
تعداد خطوط قابل چاپ۳ خط
امکان چاپ بارکد و لوگوندارد
سرعت چاپ۵۰ دقیقه
نوع جوهرریبون
وزن۴ کیلوگرم
کاربریدستی
سطوح قابل چاپسطوح انعطاف پذیر
 • تاریخ زن حرارتی نیمه اتوماتیک یا پدالی

عملکرد دستگاه تاریخ زن نیمه اتوماتیک مشابه دستگاه تاریخ زن ریبونی است. تنها تفاوت این دو مدل در اهرم تاریخ زن نیمه اتوماتیک است که با پدال برقی جایگزین شده است. این دستگاه با نام تاریخ زن غلطکی نیز شناخته می شود.
به این ترتیب اپراتور فقط با فشار پا دستور چاپ را به دستگاه تاریخ زن می دهد و دستگاه بدون نیاز به فشار دستی به طور خودکار چاپ می کند. میزان تولید و سرعت عملکرد تاریخ زن نیمه اتوماتیک غلطکی بسیار بیشتر از تاریخ زن دستی است.

ویژگیمقدار
ولتاژ۲۲۰ ولت
وزن۳ کیلوگرم
ابعاد۳۳۰ * ۲۵۰ * ۲۲۰
امکان چاپ بارکد و لوگوندارد
تعداد خطوط قابل چاپ۱ الی ۳ خط
تعداد کاراکتر در هر خط۱۷ عدد
زبان های قابل چاپفارسی و انگلیسی
نوع جوهرریبون
کاربرینیمه اتوماتیک
سطح قابل چاپانعطاف پذیر
امکان تنظیم درجه حرارت هددارد
امکان تنظیم سرعتدارد
 • تاریخ زن حرارتی اتوماتیک

تاریخ زن حرارتی اتوماتیک بر روی ماشین آلات بسته بندی مانند پرکن، پیلوپک، توزین و غیره نصب می شود.

FAQ

 با دستگاه تاریخ زن حرارتی روی چه سطوحی می توان چاپ کرد؟

سطوح انعطاف پذیر مانند سلفون، نایلون، مقوا، کاغذ، ورق فلزی

جوهر مورد استفاده در دستگاه تاریخ زن حرارتی چیست؟

در دستگاه تاریخ زن حرارتی از ریبون یا جوهر جامد برای چاپ استفاده می شود. ریبون در رنگ های مختلف مانند مشکی، قرمز، ابی، سفید موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *