آموزش نگهداری از کارتریج جت پرینتر

آموزش نگهداری از کارتریج جت پرینتر

آموزش نگهداری از کارتریج جت پرینتر:

آموزش نگهداری از کارتریج جت پرینتر

نگهداری از کارتریج جوهر جت پرینتر یکی از مسایلی است که همیشه مورد توجه استفاده کنندگان از دستگاه های جت پرینتر می باشد . حال اینکه ما جت پرینتر دستی داشته باشم و یا جت پرینتر اتوماتیک داشته باشم نیز فرقی ندارد و در هر دو دستگاه جت پرینتر میباست از کارتریج جوهر جت پرینتر مراقبت کنیم.

در این آموزش ما نکاتی را برای شما بیان می کنیم که بسیار مفید می باشد و حاصل چندین سال تجربه ما در زمینه جت پرینتر های صنعتی می باشد .

ابتدا به این نکته توجه کنید که این آموزش برای جت پرینترهای کارتریجی می باشد که از کارتریج های جوهر اچ پی HP استفاده می کنند .

قسمت های مختلف کارتریج جت پرینتر :

۱ – بدنه یا کاست کارتریج :

کاست کارتریج همان بدنه کارتریج می باشد که در دومدل پلاستیکی و فلزی توسط کمپانی اچ پی ارائه می شود . بدنه کارتریج جوهر در اصل پیکره اصلی کارتریج است .

۲- درپوش کارتریج جوهر :

در پوش کارتریج جوهر یک قطعه پلاستیکی شفاف که در کارتریج های مختلف امکان دارد متفاوت باشد .داخل در پوش یک قطعه با جنس ژلاتین وجود دارد . وظیفه یا کارایی درپوش کارتریج پوشش نازل ها یا هد کارتریج و همچنین جلوگیری از خشک شدن نازل ها و یا ضربه خوردن نازل ها می شود .

۳- برد الکترونیکی و نازل های کارتریج :

اگر دقت کرده باشین روی بدنه کارتریج های جت پرینتر یک بر اکترونیکی با رنگ مسی وجود دارد که وظیفه این برد دریافت اطلاعات از دستگاه جت پرینتر و انتقال آن ها به نازل ها جهت پرتاب قطرات جوهر و عملیات چاپ بر روی محصول می باشد . در نتیجه میبایست در حفظ و نگهداری برد کارتریج کوشا باشید تا خرابی بوجود نیاد .

۴- مخزن جوهر کارتریج :

داخل بدنه کارتریج های جت پرینتر اچ پی یک مخزن یا بهتر است بگوییم پاکت با جنس متالایز وجود دارد که وظیفه آن نگهداری از جوهر می باشد . داخل مخزن کارتریج جوهر میباست خلا باشد تا کارتریج چاپ دهد در غیر اینصورت جوهر از سر نازل ها ریزش میکند .

مراحل آموزش نگهداری از کارتریج جت پرینتر :

۱- ابتدا در پوش کارتریج را با دقت برداشته و کنار می گذاریم . دقت کنید تا در پوش کارتریج گم یا شکسته نشود .

۲-یک عدد دستمال کاغذی را چند لا کرده و نازل های کارتریج را به آرامی روی دستمال حرکت می دهیم تا جوهر از نازل های کارتریج جت پرینتر خارج شود و روی دستمال نمایان شود .

۳- به آرامی و با دقت کارتریج را داخل جت پرینتر قرار می دهیم و بسیار مراقب باشید هنگام جایگذاری کارتریج به بردهای کارتریج صدمه نزنید .

۴- پس از اتمام کار حتما کارتریج را از دستگاه جت پرینتر خارج کرده و سپس با دستمال کاغذی کم پرز روی نازل هارو تمیز نمایید و بعد درپوش را روی کارتریج قرار دهید .

3 دیدگاه برای “آموزش نگهداری از کارتریج جت پرینتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید