چاپگر تاریخ زن حرارتی یا تماسی

تاریخ زن حرارتی

دستگاه تاریخ زن دستی حرارتی رومیزی:

تاریخ زن دستی حرارتی رومیزی: ابتدا به توضیح دستگاه تاری زن دستی دانا کد نگار مدل DCN200 می پردازیم. دستگاه تاریخزن دستی با نام های مختلفی شناخته شده است مانند: تاریخزن حرارتی دستی، مهر تاریخ زن دستی، تاریخزن ضربه ای، تاریخزن ریبونی، چاپ زن دستی، چاپ زن حرارتی، چاپگر ضربه ای و غیره

تنها علت استفاده از نام های مختلف برای دستگاه تاریخ زن دستی، عدم اطلاع خریدار از کارایی و ویزگی های این دستگاه می باشد. ما در این متن سعی داریم به طور کامل در مورد دستگاه تاریخ زن دستی حرارتی توضیح دهیم.

تاریخ زن دستی چیست؟

دستگاه تاریخزن دستی حرارتی جهت درج و چاپ اطلاعات متغیر بر روی محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. شاید این سؤال مطرح شود که اطلاعات متغیر شامل چه چیزهایی می شود ، اطلاعات متغیر اطلاعاتی هستند که نمی توان به صورت دائم و قبل از فرایند تولید روی بدنه محصولات و یا بسته بندی محصول درج یا چاپ گردد. این اطلاعات می تواند شامل تاریخ انقضا، تاریخ تولید، قیمت، سری ساخت، سریال یا شمارنده و غیره باشد. دستگاه تاریخزن حرارتی دستی به ما کمک می کند تا به راحتی اطلاعات متغیر محصول را بر روی آن چاپ یا حک نماییم این اطلاات موجب اصالت کالا و جلوگیری از تقلب در محصول می گردد.

دستگاه تاریخزن حرارتی دستی توانایی چاپ یا حک اطلاعات بر روی محصولاتی را دارد که بر اثر ضربه دچار خرابی یا مشکل نگردد. به دلیل اینکه مکانیزم کاری این دستگاه به صورت ضربه ای و حرارتی می باشد. نکته ی مهم در تاریخ زن دستی این مورد می باشد که این نوع تاریخزن فقط توانایی چاپ یا حک بر روی اجناسی مانند کاغذ ، لیبل ، استیکر ، سلفون ، نایلون، مقوای نازک، چرم، پاکت پلاستیکی یا کاغذی و یا اجناسی از این قبیل را دارا می باشد. نکته ی مهم دیگر در استفاده دستگاه های تاریخ زن پرتابل یا دستی این موردمی باشد که بسته بندی قبل از پر شدن می بایست چاپ بر روی ان انجام گیرد. این مورد به این دلیل میباشد که این مدل تاریخزن ضربه ای است. تاریخچه

انواع تاریخ زن حرارتی:

 1. دستگاه تاریخ زن دستی حرارتی رو میزی
 2. دستگاه تاریخ زن حرارتی دستی نیمه اتوماتیک
 3. دستگاه تاریخ زن حرارتی اتوماتیک

همانطور که در قبل توضیح دادیم مکانیزم کار دستگاه تاریخ زن به‌صورت ضربه ای و یا فشار می باشد این ضربه یا فشار، به‌صورت فشار دست اپراتور یا ضربه و فشار توسط موتور انجام می گیرد.

 

۱- دستگاه تاریخزن دستی حرارتی رومیزی DCN200

الف) نحوه کار تاریخزن دستی حرارتی

در این مدل دستگاه تاریخزن حرارتی فشار یا نیروی لازم جهت انجام چاپ یا حک بر روی محصول توسط دست اپراتور ایجاد می شود. اپراتور یا کاربر به وسیله ی اهرمی که بر روی دستگاه تعبیه شده است می تواند قسمت هد دستگاه یا قسمت فونت دستگاه را بر روی محصول مورد نظر فشرده نماید و بعد از گذشت ۱ ثانیه اهرم را به سمت بالا حرکت داده سپس محصول را برداشته و محصول بعدی را جایگزاری نماید.

ب) قیمت دستگاه تاریخ زن دستی رومیزی

ساده بودن این نوع دستگاه تاریخ زن موجب شده تا مورد استقبال بسیاری از خریداران قرار گیرد. قیمت این مدل دستگاه تاریخزن دستی حرارتی رو میزی نیز به دلیل سادگی بسیار پایین و مقرون به صرفه می باشد و کاملا برای آن دسته از مشتریان می باشد که در حال راه‌اندازی یک کارگاه تولیدی کوچک هستند و می خواهند کمترین هزینه را برای خرید دستگاه تاریخ زن دستی حرارتی انجام دهند.

ج) مواد مصرفی دستگاه تاریخ زن دستی حرارتی

دستگاه تاریخزن دستی حرارتی رو میزی جهت چاپ بر روی محصول احتیاج به رنگ یا جوهر دارد که اصطلاحا به مواد مصرفی تاریخ زن دستی حرارتی، ریبون گفته می شود. کیفیت چاپ تاریخزن دستی حرارتی رابطه ی مستقیم با کیفیت ریبون مورد استفاده در دستگاه دارد. نوع ریبون استفاده شده در این دستگاه حرارتی می باشد.ریبون های دستگاه تاریخ زن دستی در رنگ های متفاوت قابل ارائه می باشد. رنگ های مختلف باعث زیبایی در چاپ شما میگردد.

د) نحوه ی تنظیم متن چاپ

دستگاه تاریخزن دستی دارای یک پک کامل حروف فلزی به زبان فارسی یا انگلیسی می باشد که اپراتور یا کاربر با توجه به نیاز خود حروف یا اعداد مورد نظر را در داخل هر دستگاه جایگزاری می نماید. علت استفاده از اعداد یا حروف فلزی در دستگاه های تاریخزن حرارتی این می باشد که این حروف یا اعداد توسط المنت موجود در دستگاه حرارت دیده و داغ شده و بعد از برخورد با ریبون دستگاه چاپ را انجام می دهد. تعداد خطوط چاپ در این دستگاه تاریخزن دستی حرارتی ۱ الی ۳ خط می باشد (در هر خط ۱۷ کاراکتر قرار می گیرد).

 

محصولات یا بسته بندی های قابل چاپ توسط تاریخ زن دستی رومیزی مدل DCN200

 • جعبه دستمال کاغذی 
 • سلفون بسته دستمال کاغذی
 • پاکت متالایز
 • جعبه محصولات
 • لیبل محصولات غذایی
 • لیبل بسته بندی های مواد بهداشتی
 • انواع لیبل 
 • انواع جعبه
 • انواع سلفون
 • بسته بندی حبوبات
 • بسته بندی پاکت ادویه

محصولات مرتبط

در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.