آموزش نگهداری از کارتریج جت پرینتر

use cartridge

نگهداری از کارتریج جوهر جت پرینتر یکی از مسایلی است که همیشه مورد توجه استفاده کنندگان از دستگاه های جت پرینتر می باشد. حال اینکه ما جت پرینتر دستی داشته باشم و یا جت پرینتر اتوماتیک داشته باشم نیز فرقی ندارد و در هر دو دستگاه جت پرینتر میباست از کارتریج جوهر جت پرینتر مراقبت کنیم.

در این آموزش ما نکاتی را برای شما بیان می کنیم که بسیار مفید می باشد و حاصل چندین سال تجربه ما در زمینه جت پرینتر های صنعتی می باشد.

ابتدا به این نکته توجه کنید که این آموزش برای جت پرینترهای کارتریجی می باشد که از کارتریج های جوهر اچ پی HP استفاده می کنند.

قسمت های مختلف کارتریج جت پرینتر

۱ – بدنه یا کاست کارتریج

کاست کارتریج همان بدنه کارتریج می باشد که در دومدل پلاستیکی و فلزی توسط کمپانی اچ پی ارائه می شود. بدنه کارتریج جوهر در اصل پیکره اصلی کارتریج است.

۲- درپوش کارتریج جوهر

در پوش کارتریج جوهر یک قطعه پلاستیکی شفاف که در کارتریج های مختلف امکان دارد متفاوت باشد. داخل در پوش یک قطعه با جنس ژلاتین وجود دارد. وظیفه یا کارایی درپوش کارتریج پوشش نازل ها یا هد کارتریج و همچنین جلوگیری از خشک شدن نازل ها و یا ضربه خوردن نازل ها می شود.

۳- برد الکترونیکی و نازل های کارتریج

اگر دقت کرده باشین روی بدنه کارتریج های جت پرینتر یک بر اکترونیکی با رنگ مسی وجود دارد که وظیفه این برد دریافت اطلاعات از دستگاه جت پرینتر و انتقال آن ها به نازل ها جهت پرتاب قطرات جوهر و عملیات چاپ بر روی محصول می باشد. در نتیجه میبایست در حفظ و نگهداری برد کارتریج کوشا باشید تا خرابی به‌وجود نیاد.

۴- مخزن جوهر کارتریج

داخل بدنه کارتریج های جت پرینتر اچ پی یک مخزن یا بهتر است بگوییم پاکت با جنس متالایز وجود دارد که وظیفه آن نگهداری از جوهر می باشد. داخل مخزن کارتریج جوهر میباست خلا باشد تا کارتریج چاپ دهد در غیر اینصورت جوهر از سر نازل ها ریزش میکند.

مراحل آموزش نگهداری از کارتریج جت پرینتر

  1. ابتدا در پوش کارتریج را با دقت برداشته و کنار می گذاریم . دقت کنید تا در پوش کارتریج گم یا شکسته نشود.
  2. یک عدد دستمال کاغذی را چند لا کرده و نازل های کارتریج را به آرامی روی دستمال حرکت می دهیم تا جوهر از نازل های کارتریج جت پرینتر خارج شود و روی دستمال نمایان شود.
  3. به آرامی و با دقت کارتریج را داخل جت پرینتر قرار می دهیم و بسیار مراقب باشید هنگام جایگذاری کارتریج به بردهای کارتریج صدمه نزنید.
  4. پس از اتمام کار حتما کارتریج را از دستگاه جت پرینتر خارج کرده و سپس با دستمال کاغذی کم پرز روی نازل هارو تمیز نمایید و بعد درپوش را روی کارتریج قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *