دستگاه های صنایع چاپ و بسته بندی

صنایع چاپ و بسته بندی

صنایع چاپ و بسته بندی :

سازنده‌های ماشین‌آلات صنایع چاپ و بسته بندی سعی در ساخت ماشینی دارند که انعطاف‌پذیر بوده و قابلیت تطبیق با تکنولوژی‌های متعدد را در یک ماشین مانند دای‌کات ،لیبلینگ، لیبل حساس فشار و.. در آینده داشته باشند.

حضور در آوردگاه های بزرگ و بین المللی بی شک بازخردهای موثری برای تولید کنندگان و صاحبان در بر دارد.
به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، بعد از اروپا که بزرگترین نمایشگاه چاپ جهان و به نوعی المپیک صنعت چاپ نام گرفته لقب دومین بسیار سخت خواهد بود؛ اما چین با تلاش و پشتکار در عرصه نمایشگاهی توانسته بعد از اروپا صاحب دومین نمایشگاه بزرگ جهان در عرصه چاپ و بسته بندی شود.
نمایشگاه چاپ و بسته بندی چاپینا پیرینت چاپنا پرینت هر دوسال یکبار در پکن برگزار میشود و بعد از نمایشگاه دروپا دومین نمایشگاه بزرگ صنعت چاپ و بسته بندی جهان است.
این نمایشگاه متشکل از هست سالن با برنامه ریزی دقیق برای هر بخش است.اکثر قریب به اتفاق برندهای برتر صنعت چاپ و بسته بندی جهان در این نمایشگاه حضور دارند و با توجه به نوع محصولات در دسته بندی صالن های نمایشگاه قرار دارد.
شرکت HPبزرگترین غرفه نمایشگاه چاپنا پرینت با وسعت ۶۲۰۰متر مربع است که بگفته سایت رسمی نمایشگاه این وسعت از غرفه این شرکت در دروپا ۲۰۱۲ نیز بزرگ است.
چایپنا پیرینت بر اساس آمار بیش از ۱۶۰ هزار متر مربع وسعت دارد و تقریبا میزبان بیش از دویست هزار بازدید کننده تخصصی از سراسر جهان است که این آمار ارقام نمایشگاه را در دومین سکوی نمایشگاهی صنعت چاپ و بستهب بندی جهان قرار داده است.
امسال و برای اولین بار اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران برای سخنرانی ببین برترین اتحادیه ای و انجمن های صنعت چاپ جهان دعوت شده است.
نمایشگاه چاینا پرینت از ۱۹ الی ۲۳ اردیبهشت ماه سال جاری در شهر پکن برگزار خواهد شد و گروهی تخصصی بازدید کنندگان ایرانی برای اولین بار بصورت منسجم و بابرنامه ریزی از این نمایشگاه دیدن خواهند کرد.

محققان آمریکایی برای اولین‌ بار از پروتئین موجود در شیرخام، پوشش بسته‌بندی و نگه‌ دارنده مواد غذایی قابل خوردن تولید کردند.

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، با اینکه سالهاست که دانشمندان و محققان خطرات استفاده از مواد پلاستیکی در پوشش صنایع غذایی را هشدار می‌دهند، اما متاسفانه تقریبا همه شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی بی‌توجه به توصیه‌های مطرح در این زمینه حتی از پلاستیک‌های نامرغوب نیز در پوشش مستقیم مواد غذایی مثل لبنیات استفاده می‌کنند.

طبق آخرین تحقیقات انجمن شیمی ایالات متحده، بعضی از پلاستیک‌ها که به صورت مستقیم با مواد غذایی در ارتباط هستند، محتویات شیمیایی بسیار خطرناکی را به مواد غذایی منتقل می‌کنند.

پروفسور پگی توماسولا، عضو انجمن شیمی آمریکا و سرپرست گروه تولید کننده پوشش بسته‌بندی از پروتئین شیر عنوان کرد: پس از سالها مطالعه بالاخره روش اقتصادی جداسازی پروتئین‌های مقاوم از شیر ابداع شد. پوشش‌های پروتئینی مانند پلاستیک سد ایمنی در برابر نفوذ اکسیژن هستند و بنابراین از فساد مواد غذایی جلوگیری می‌کنند.

این شیمیدان باتجربه معتقد است که بسته‌بندی مواد غذایی از چند جنبه مثل رعایت بهداشت، ظاهر جذاب و حفظ محیط زیست قابل بررسی است. در شرایط فعلی تمامی شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی از پوشش‌های پایه نفتی در بسته‌بندی مستقیم موادغذایی استفاده می‌کنند که این مسئله نه تنها خطر ورود مواد شیمیایی خطرناک عامل سرطان را به موادغذایی افزایش می‌دهد، بلکه باعث پراکنده‌ شدن میلیون‌ها تن زباله پلاستیکی غیرقابل جذب در طبیعت می‌شود.

توماسولا و دستیارانش برای تولید پوشش‌ بسته‌بندی بهداشتی، خوراکی و قابل جذب در طبیعت از پروتئین کازئین موجود در شیر استفاده کردند. پوشش کازئینی تا ۵۰۰ برابر بهتر از پلاستیک از ورود اکسیژن به موادغذایی جلوگیری می‌کند.

پوشش مواد غذایی ساخته‌ شده از پروتئین کازئین قابل خوردن است، اما مزه خاصی ندارد، بنابراین در نمونه بعدی مقداری طعم‌دهنده به آن افزوده می‌شود تا تمایل مردم برای خرید محصولات با بسته‌بندی کاملا بهداشتی، خوراکی و دوست‌دار محیط‌زیست افزایش یابد.

نکات مهم درباره دستگاه لیبل چسبان

۱-افزایش پیش‌بینی نشده سایز و شکل ظرف

ماشین طراحی شده برچسب برای ظروف بیضی برای برچسب با ظروف گرد مناسب نیست . بنابراین شما باید زمانی را صرف بررسی انواع ظروف مورد مصرف در صنعت برچسب کنید تا مطابق با آن تجهیزات پیش برود.

۲-قبل از طراحی ماشین، حجم تولید اولویت‌بندی نمی‌شود

به فروشندگان بگویید که اندازه ظرف و شکل آن در شمارش حجم تولید بالک تاثیرگذار است زیرا تجهیزات بسته به شکل و اندازه ظرف بهینه می‌گردند. اگر اشکال و یا سایز خارج از معمول وجود داشته باشد تامین‌کنندگان شما می‌توانند تنها در یک درصد بازه زمانی آن را فراهم سازند.

۳-انطباق سرعت تولید با سرعت توزیع لیبل

همان طور که مشخص است مفهوم این دو کاملا متفاوت است. شرکت‌های تولیدی اغلب اذعان دارند که سرعت بالا ریسک‌پذیر است. در حالی که فراموش کرده‌اند سرعت حرکت نقاله حدود ۲۰۰ فوت بر دقیقه است.

۴-اغراق در سرعت مورد نیاز

سرعت برچسب‌زن خیلی حساس است. سازندگان تجهیزات لیبل سرعت مورد نیاز شما را باید بدانند. مثلا اگر می خواهید هر ماشین در خط ۱۵ درصد سریعتر از ماشین مجاور خود در خط باشد می‌بایست مطابق با اصول انجام گیرد .
اگر ماشین پنجم پایین ماشین فیلر باشد، منطقی است که به اندازه دو برابر سریعتر از فیلر بوده که در عمل امکان‌پذیر نیست.

 

پنج عدد از تجهیزات لیبل در صنایع چاپ و بسته بندی

۱-تصال OEE ساده‌تر است

با بهبود قیمت/منحنی عملکرد کنترل فن‌آوری، تجهیزات لیبل چسبان بسیار آسان‌تر می‌توانند در داخل سیستم مجموعه داده OEE و نه به عنوان یک زنجیره خارج از سیستم آن قرار می‌گیرند. استاندارد PackML سبب توسعه و پیشروی آن می‌گردد.

۲-طراحی برای بازه زمانی که تجهیزات موردنظر دراثر نقص فنى از فعالیت بازمانده است

سازندگان تجهیزات باید به کاهش تعداد تنظیمات مورد نیاز در زمان ایجاد تغییرات، تکرارپذیری و شروع یکنواخت اطمینان حاصل کنند. دو رول برچسب با اتصال خودکار به هم اجازه می‌دهند تا تغییر در یک رول بدون توقف تولید امکان‌پذیر باشد. ماشین‌آلات جدیدتر با قابلیت سرویس‌دهی بهتر طراحی شده‌اند و قادر به تعویض و جمع‌بندی و تعمیر آنلاین می‌باشند . این امر، امتیازی از جانب هیئت مدیره محسوب می‌گردد.

۳-گسترش انعطاف‌پذیری لیبلینگ

موضوعات داغ مانند دوام، نظارت مورد نیاز بر برچسب و بازاریابی چند زبانه در حال فزونی می‌باشند. همچنین جهت مصارف بیرونی و درج مشخصات کالا بر روی کارتن و جعبه مقوایی استفاده از لیبل با ضخامت یکنواخت مرسوم شده است.

۴-کدگذاری بر روی برچسب

حرکت به سوی کدهای GS1 یا بارکدهای دوبعدی این امکان را می‌دهد که بخش کوچکی از تجهیزات کدگذاری، قادر به کدگذاری مستقیم بر روی ماشین لیبل باشند.

۵-ماشین آلات متعدد فن‌آوری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *