چاپگر حرارتی یا تماسی (مهر تاریخ زن)

تاریخ زن حرارتی

تاریخ زن حرارتی دستی  رومیزی:

ابتدا به توضیح دستگاه  تاریخ زن حرارتی دستی دانا کد نگار مدل DCN200 می پردازیم. دستگاه تاریخزن دستی با نام های مختلفی شناخته شده است مانند: تاریخزن حرارتی دستی، مهر تاریخ زن دستی با اتوماتیک، تاریخزن ضربه ای، شماره زن، تاریخزن ریبونی، چاپ زن دستی، چاپ زن حرارتی، چاپگر ضربه ای، مهر تاریخ زن تولید و انقضا و غیره.

تنها علت استفاده از نام های مختلف برای دستگاه تاریخ زن دستی، عدم اطلاع خریدار از کارایی و ویزگی های این دستگاه می باشد. ما در این متن سعی داریم به طور کامل در مورد دستگاه توضیح دهیم.

مهر تاریخ زن دستی چیست؟

مهر دستگاه تاریخزن دستی حرارتی جهت درج و چاپ اطلاعات متغیر بر روی محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. شاید این سؤال مطرح شود که اطلاعات متغیر شامل چه چیزهایی می شود، اطلاعات متغیر اطلاعاتی هستند که نمی توان به صورت دائم و قبل از فرایند تولید روی بدنه محصولات و یا بسته بندی محصول درج یا چاپ گردد، این اطلاعات می تواند شامل تاریخ انقضا، تاریخ تولید، قیمت، سری ساخت، سریال یا شمارنده وغیره باشد.  دستگاه تاریخزن حرارتی دستی به ما کمک می کند تا به راحتی اطلاعات متغیر محصول را بر روی آن چاپ یا حک نماییم این اطلاعات موجب اصالت کالا و جلوگیری از تقلب در محصول می گردد.

مهر دستگاه تاریخزن حرارتی دستی توانایی چاپ یا حک اطلاعات بر روی محصولاتی را دارد که بر اثر ضربه دچار خرابی یا مشکل نگردد. به دلیل اینکه مکانیزم کاری این دستگاه به صورت ضربه ای و حرارتی می باشد. نکته ی مهم در تاریخ زن دستی این مورد می باشد که این نوع تاریخزن فقط توانایی چاپ یا حک بر روی اجناسی مانند کاغذ، لیبل، استیکر، سلفون، نایلون، مقوای نازک، چرم، پاکت پلاستیکی یا کاغذی و یا اجناسی از این قبیل را دارا می باشد. نکته ی مهم دیگر در استفاده دستگاه های تاریخ زن پرتابل یا دستی این مورد می باشد که بسته بندی قبل از پر شدن می بایست چاپ بر روی آن انجام گیرد. این مورد به این دلیل می باشد که این مدل تاریخزن ضربه ای است. تاریخچه

انواع تاریخ زن حرارتی:

۱- دستگاه تاریخ زن دستی حرارتی رو میزی

۲- دستگاه تاریخ زن حرارتی دستی نیمه اتوماتیک

۳-دستگاه تاریخ زن حرارتی اتوماتیک

همانطور که در قبل توضیح دادیم مکانیزم کار دستگاه تاریخ زن به‌صورت ضربه ای و یا فشار می باشد. این ضربه یا فشار، به‌صورت فشار دست اپراتور یا ضربه و فشار توسط موتور انجام می گیرد.

 

۱- دستگاه تاریخزن دستی حرارتی رومیزی DCN200:

الف) نحوه کار تاریخزن دستی حرارتی:

در این مدل دستگاه تاریخزن حرارتی فشار یا نیروی لازم جهت انجام چاپ یا حک بر روی محصول توسط دست اپراتور ایجاد می شود. اپراتور یا کاربر به وسیله‌ی اهرمی که بر روی دستگاه تعبیه شده است می تواند قسمت هد دستگاه یا قسمت مهر دستگاه را بر روی محصول مورد نظر فشرده نماید و بعد از گذشت ۱ ثانیه اهرم را به سمت بالا حرکت داده سپس محصول را برداشته و محصول بعدی را جایگذاری نماید.

ب) قیمت تاریخ زن دستی رومیزی :

ساده بودن این نوع دستگاه تاریخ زن موجب شده تا مورد استقبال بسیاری از خریداران قرار گیرد. قیمت این مدل دستگاه تاریخزن دستی حرارتی رو میزی نیز به دلیل سادگی بسیار پایین و مقرون به صرفه می باشد و کاملا برای آن دسته از مشتریان می باشد که در حال راه‌اندازی یک کارگاه تولیدی کوچک هستند و میخواهند کمترین هزینه را برای خرید دستگاه تاریخزن دستی حرارتی انجام دهند.

ج) مواد مصرفی دستگاه تاریخ زن دستی حرارتی :

دستگاه تاریخزن دستی حرارتی رو میزی جهت چاپ بر روی محصول احتیاج به رنگ یا جوهر دارد که اصطلاحا به مواد مصرفی تاریخ زن دستی حرارتی ، ریبون گفته می شود.  کیفیت چاپ مهر تاریخزن دستی حرارتی رابطه ی مستقیم با کیفیت ریبون مورد استفاده در دستگاه دارد. نوع ریبون استفاده شده در این دستگاه حرارتی می باشد. ریبون های دستگاه تاریخ زن دستی در رنگ های متفاوت قابل ارائه می باشد. رنگ های مختلف باعث زیبایی در چاپ شما میگردد.

مهر تاریخ زن دستی

د) نحوه ی تنظیم متن چاپ:

دستگاه تاریخزن دستی دارای یک پک کامل حروف فلزی به زبان فارسی یا انگلیسی می باشد که اپراتور یا کاربر با توجه به نیاز خود حروف یا اعداد مورد نظر را در داخل هر دستگاه جایگزاری می نماید. علت استفاده از اعداد یا حروف فلزی (مهر) در دستگاه های تاریخزن حرارتی این می باشد که این حروف یا اعداد توسط المنت موجود در دستگاه حرارت دیده و داغ شده و بعد از برخورد با ریبون دستگاه چاپ را انجام می دهد. تعداد خطوط چاپ در این دستگاه تاریخزن دستی حرارتی ۱ الی ۳ خط می باشد (در هر خط ۱۷ کاراکتر قرار می گیرد).

 

محصولات یا بسته بندی های قابل چاپ توسط تاریخ زن دستی رومیزی مدل DCN200:

 • جعبه دستمال کاغذی 
 • سلفون بسته دستمال کاغذی
 • پاکت متالایز
 • جعبه محصولات
 • لیبل محصولات غذایی
 • لیبل بسته بندی های مواد بهداشتی
 • انواع لیبل 
 • انواع جعبه
 • انواع سلفون
 • بسته بندی حبوبات
 • بسته بندی پاکت ادویه

 

شرکت دانا کد نگار تولید کننده و ارائه دهنده انواع جت پرینتر ها و دستگاه های لیبل چسبان صنعتی

برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۶۱۳۲۶۰        ۰۹۱۲۴۷۰۹۱۴۹         ۰۹۱۲۹۵۸۵۸۲۳          ۰۹۱۲۹۵۸۵۷۹۹

 

 

مطالب مرتبط

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *