تحولات دنیای چاپگرهای صنعتی

چاپگرهای صنعتی

چاپگر صنعتی

چاپگرهای صنعتی می توانند به مجموعه پرینترهای مورد استفاده در صنعت اشاره کنند. بر این اساس ، این اصطلاح را می توان در مقابل چاپگرهای جت خانگی و اداری نیز به کار برد. اگر برای خرید یا کسب اطلاعات در مورد چاپگرهای جت صنعتی برای چاپ روی بسته بندی محصول وارد این صفحه شده اید ، برای آشنایی با مجموعه محصولات ما به صفحه اصلی ما در منو مراجعه کنید. در غیر این صورت ، شما را به ادامه مطلب دعوت می کنیم.

با توجه به تعریف فوق، دستگاه های چاپ بنر، دستگاه های چاپ در صنعت فرش و چاپگرهای جت که در مدل های مختلف برای چاپ روی محصولات استفاده می شوند، می توانند به عنوان چاپگرهای جت صنعتی محسوب شوند. می توان پارامترهایی مانند میزان چاپ و تیراژ ، عرض و وضوح چاپ را بررسی کرد تا به تعریف دقیق تری از چاپگرهای صنعتی دست یافت.

انواع چاپگر صنعتی

طبق یک تعریف استاندارد، حجم چاپ ۲۰۰ تا ۴۰۰ متر مربع در ساعت را می توان به عنوان تیراژ بالا طبقه‌بندی کرد.

دستگاه های چاپگر با نام های جت پرینتر، تاریخ زن، بارکد زن، اتیکت زن، قیمت زن، مهر زن صنعتی، دستگاه های CIJ ،TIJ ،DOD نیز شناخته می شود.

چاپ فوق‌العاده گسترده چاپگرهای صنعتی

چاپگر های جت فوق‌العاده عریض که معمولاً در چاپگرهای رول وجود دارند، برای چاپ بیلبورد با عرض ۲ تا ۵ متر استفاده می شوند. سرعت چاپ آن ها بین ۶۰ تا ۱۶۰ متر مربع در ساعت است. این چاپگرها معمولاً در کشورهای اروپایی و آمریکایی ساخته می شوند.

چاپ گسترده و چاپگر صنعتی

این دستگاه ها با عرض ۰٫۹ متر تا ۳ متر چاپ می کنند و معمولاً در تایوان و کره تولید می شوند. سرعت چاپ این ماشین ها بین ۱۰ تا ۶۰ متر مربع در ساعت است.

چاپگر های جت صنعتی

جت چاپگر

چاپگرهای جت نوعی چاپگر صنعتی هستند که به دلیل کاربرد گسترده در کارخانه ها و محصولات مختلف چاپگر صنعتی نیز نامیده می شوند. این دستگاه ها با سیستم های هد HP ،CIJ و DOD طراحی و ساخته شده اند. برای آشنایی با چاپگرهای جت صنعتی به صفحه چاپگر جت چیست مراجعه کنید 

چاپگر جوهر افشان صنعتی

چاپگر جوهر افشان صنعتی معادل فارسی چاپگر جوهر افشان صنعتی است. در صنایع ایران از اصطلاح چاپگر جت برای اشاره به این دستگاه ها استفاده می شود.

انواع مدل چاپگرهای صنعتی

چاپگرهای صنعتی در اکثر کارخانه ها و تولید کنندگان سراسر کشور مورد استفاده قرار می گیرند.
برخی از مدل های آن ها از طریق رایانه پیام می نویسند و با کابل یا فلش وارد دستگاه می شوند و برخی دیگر کاملاً مجهز به سیستم عامل خاصی هستند و پیام از طریق خود دستگاه نوشته می شود که البته این مورد دوم است دستگاه کامل تر است.
همانطور که از نام چاپگرهای اداری یا خانگی برمی آید، در ادارات استفاده می شود و با اتصال به کامپیوتر برای چاپ روی کاغذ استفاده می شود.

چاپگر های جت صنعتی در ۶ خانواده موجود است

چاپگر صنعتی

 • تاریخ زنان DOD – افت و تقاضا (افت و تقاضا)
 • چاپگر صنعتی Cij – جت پرینتر جوهر افشان ادامه دارد
 • چاپگر صنعتی Tij – جت پرینتر جوهر افشان حرارتی
 • چاپگر صنعتی جت دستی
 • چاپگر صنعتی لیزری
 • چاپگر صنعتی در وولجت

چاپگرهای جت صنعتی DOD

جت پرینتر DOD از هد های میدانی XAAR استفاده می کنند و معمولاً از ۱۲۸-۱۲۶-۱۱۸-۵۰۰-۱۰۰۰ نازل تشکیل شده اند.
نکته بسیار مهم نحوه استفاده از این هد ها است که از طریق بورد آن دستگاه انجام می شود و در دستگاه های چینی و ایرانی به دلیل کیفیت خوب ، قطعه سر به زودی معیوب می شود.
علاوه بر این ، استفاده از جوهر های چینی و ایرانی باعث عملکرد ضعیف چاپ می شود و در بیشتر موارد دچار گرفتگی شدید نازل ها می گردد، اما این موارد در دستگاه های اروپایی و تایوانی وجود ندارد.
شرکت دانا کدنگار، وارد کننده رسمی محصولات شرکت CYKLOP، بالاترین کیفیت را به مشتریان خود ارائه می دهد.

چاپگر صنعتی Bestmark

چاپگر صنعتی Bestmark

چاپگر های جت Bestmark بر اساس آخرین فن آوری اروپا و ایالات متحده طراحی شده اند. به دلیل استفاده از قطعات با کیفیت و استاندارد در تولید آن ها در حال حاضر یکی از با کیفیت ترین چاپگرهای جت در بازار است.
چاپگر جوهر افشان صنعتی Bestmark به دلیل طراحی منحصر به فرد و فوق‌العاده ای که دارد، به سرویس و تعمیرات مکرر نیاز ندارد و در مقایسه با سایر دستگاه ها بسیار آسان، مقرون به صرفه و کم هزینه است.
دستگاه های چاپگر جت صنعتی Bestmark به دلیل قابلیت نصب بر روی پایه های مخصوص تلسکوپی و حجم و وزن کم ، می توانند به راحتی بین خطوط تولید کارخانه (قابل حمل) منتقل شوند و به راحتی در تمام خطوط تولید نصب شوند. در چاپگرهای صنعتی Bestmark به دلیل استفاده از هد پیشرفته و نرم‌افزار، انواع فونت ها با کیفیت چاپ بسیار بالا وجود دارد.

چاپگر صنعتی (جوهر افشان پیوسته) cij

جت پرینتر CIJ یا جوهر افشان پیوسته برای خطوط تولید با سرعت بالا (۲۰۰۰۰ در ساعت) ساخته شده اند. قطعات و مدار هیدرولیکی مورد استفاده در این مدل دستگاه ها بسیار بزرگ و پیچیده است.
یکی از نقاط قوت این دستگاه فاصله بین انداختن جوهر ۲ تا ۳ سانتی‌متر تا خشک شدن جوهر در ۱ تا ۲ ثانیه است. برخی از مدل های این دستگاه ها عبارتند از: Imag-Linx- Domino- Vide jet- Lebinger- Hitachi- Markem

چاپگرهای صنعتی (جت پرینتر) tij

این مدل دستگاه های TIJ اخیراً وارد کارخانه های صنعتی و تولیدی شده است.
قدرت این دستگاه ها قیمت مناسب این مدل از دستگاه ها و نقطه ضعف این مدل فاصله پرتاب جوهر است که نیم سانتی‌متر است.
برخی از مدل های این دستگاه ها Dotjet-Dj1-Dj45 هستند.

چاپگر صنعتی دست ساز

از این مدل دستگاه برای چاپ روی برخی از محصولات که جابجایی آن ها بسیار دشوار است استفاده می شود.
اپراتور با استفاده از شافت رمزگذار تعبیه شده در زیر دستگاه ، محصول را به صورت دستی جابجا می کند و چاپ می کند.
نکته مهم در مورد این چاپگرهای صنعتی که باید هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد ، مارک تجاری است.
محصولات چینی و ایرانی کیفیت مطلوبی ندارند و خدمات آن ها فقط برای فروش اولیه است و در صورت خرابی و خرید جوهر ، هیچ کس مسئولیتی ندارد. بنابراین قطعاً خرید از شرکت های معتبر توصیه می شود.
برخی از مارک های معتبر عبارتند از: Reiner790-Reiner970-Reiner798-Reiner940

چاپگر صنعتی لیزر

چاپگر صنعتی لیزری

این مدل دستگاه اغلب در صنعت خودرو استفاده می شود و قیمت بسیار بالایی دارد.

جت پرینتر های لیزری با استفاده از نور لیزر اطلاعات را روی محصول حک می کنند.

چاپگرهای صنعتی در وولجت

این مدل از چاپگرهای صنعتی برای چاپ با ارتفاع زیاد ساخته شده و برای محصولات با ابعاد بزرگ استفاده می شود. از آنجا که دستگاه هایی که به بازار آمده اند قابلیت چاپ همزمان با ارتفاع کوچک و بزرگ را دارند، تولید این مدل دستگاه کم است.
در واقع چاپگر های جت نوعی دستگاه چاپ در ابعاد کوچک هستند که برای چاپ تاریخ تولید و انقضا، قیمت ها، وزن محصول، آرم، نام شرکت و غیره بر روی سطوح مختلف و محصولات مانند شیشه، آلومینیوم ، فلز، سنگ استفاده می شوند.
به این دستگاه ها چاپگرهای جت صنعتی یا چاپگرهای صنعتی گفته می شود. چاپگرهای جت صنعتی معمولاً در واحد های بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.

2 دیدگاه برای “تحولات دنیای چاپگرهای صنعتی

 1. vahid kashefi گفته:

  جهت چاپ لوگو و تاریخ خرید محصول از فروشگاهمون نیاز به پرینتر داریم اگه محصولی هست بتونه این نیازو بر طرف کنه با ما تماس بگیرید

  • داناکدنگار گفته:

   سلام لطفا با شماره تلفن های دفتر تماس بگیرین تا همکاران فروش راهنمایی تان کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *