دستگاه لیبل چسبان یا لیبل زن

لیبل چسبان لیبل زن

لیبل چیست؟

لیبل‌ها نوعی برچسب‌ است، که در هر نوع بسته بندی محصول برای نشان دادن نام تجاری، تزئین و یا ارائه اطلاعات برای مصرف کننده استفاده می‌شوند. بسیاری از برچسب‌ها و لیبل‌ها تمام سه عمل را انجام می‌دهند و می‌توانند به عنوان مثال، داده‌های بارکد از پیش چاپ شده، تاریخ عرضه، دسته بندی محصول و اطلاعات مربوط به قیمت مصرف کنندگان کاربرد داشته باشند.لیبل ها و برچسب ها همچنین برای جلوگیری از فروش کالای تقلبی استفاده می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که محصول بدون دخالت و بدون باز شدن به دست مصرف کننده نهایی می‌رسد.همه ما پیش از مصرف یک ماده غذایی ابتدا اطلاعات نوشته شده بر روی لیبل آن را مطالعه می‌کنیم تا از مواد تشکیل دهنده، ارزش غذایی و غیره اطلاع پیدا کنیم. همین موضوع میزان اهمیت این دستگاه بسته بندی مواد غذایی را بین ماشین آلات صنایع غذایی نشان می‌دهد.

دستگاه لیبل چسبان

لیبل چسبان دستگاهی است که لیبل های چاپ شده و از قبل آماده شده را روی محصول شما می چسباند. این دستگاه با نام های لیبل زن، برچسب زن، نیز شناخته می شود.دستگاه‌های لیبل زن نوعی دستگاه بسته بندی نیز محسوب می‌شوند. تقریبا هر لیبلی که نیاز به چسبیده شدن روی محصول داشته باشد را می توان از طریق لیبل زن چسباند.

در کارخانه هایی که دارای خط تولید صابون، خط تولید کنسرو، خط تولید نوشابه و دلستر، خط تولید کمپوت و خط تولید آب معدنی دارند. برای زدن برچسب بر روی محصولات بسیار از دستگاه چسبان استفاده می کنند.

دستگاه لیبل چسبان دستی

برای استفاده از دستگاه لیبل زن دستی به کمک یک اپراتور نیاز دارید. لیبل زن دستی پرینتری سبک وزن، که قابلیت چاپ برچسب بدون نیاز به کامپیوتر را دارد. دستگاه لیبل زن بطری یکی از کاربردی ترین دستگاه های لیبل زن دستی هستند.دستگاه لیبل چسبان در مدل نیمه اتوماتیک هم وجود دارد. این دستگاه نیز به اپراتور نیاز دارد. معمولا رول لیبل در داخل دستگاه قرار میگیرد و اپراتور محصول را در روی شفت قرار می دهد تا لیبل روی محصول بچسبد. قیمت لیبل زن نیمه اتوماتیک در بازارهای جهانی بر اساس اندازه، کارایی، جنس و حتی برند این محصول متفاوت است. قیمت ها در نقاط مختلف متغیر هستند باید دید محصول داخلی است یا خارجی. قیمت ها بر اساس کارایی این محصولات متفاوت است مثلا: لیبل زن دستی میوه، دستگاه لیبل زن بطری، چاپ لیبل آب معدنی. هر کدام از این دستگاه ها قیمتی برای خود دارند.در این ویدیو نمونه دستگاه لیبل چسبان دستی نیمه اتوماتیک مخصوص ظروف گرد مدل +DCN 2050 را مشاهده می کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه مربوط به دستگاه های لیبل چسبان مراجعه کنید. این دستگاه ساخت شرکت دانا کد نگار می باشد. می توانید برای اظلاعات بیشتر با مشاوران فروش ما تماس بگیرید. 

ویژگیمقدار
ظرف محصولاستوانه ای و گرد
حداکثر عرض لیبل۱۷ سانتی متر
موتور گیربکس۴۰ وات
بدنهآهنی با رنگ الکتروستاتیک
امکان نصب جت پرینتردارد
قابلیت حملدارد
کشورساخت ایران

محصولات مرتبط

دستگاه لیبل چسبان اتوماتیک

دستگاه لیبل چسبان اتوماتیک یکی از پر کاربردترین دستگاه های لیبل زن صنعتی است و به دو نوع دستگاه لیبل زن اتوماتیک حرارتی و دستگاه لیبل زن پشت چسب دار تقسیم می‌شود. دستگاه لیبل زن اتوماتیک یکی از اجزای خطوط تولید و بسته بندی است. پس از انجام بسته بندی، محصولات به وسیله نوار نقاله به سمت دستگاه لیبل زن اتوماتیک فرستاده می‌شوند و لیبل ها بر روی محصول نصب می‌شوند. لیبل ها در صنایع غذایی بیشتر از هر صنعت دیگری اهمیت دارند. انواع دیگر برچسب زدن عبارتند از برچسب گذاری و لیبل زنی در قالب، یک روش که برچسب ها را بر روی بطری های و ظروف تزریقی در دستگاه های قالب گیری لیبل میزنند این کار بسیار به صرفه می باشد که هزینه و زمان تولید را به شدت کاهش میدهد، این روش برای ظروف بسته بندی مثل ماست و لبنیات بسیار کاربرد دارد.

ویژگیمقدار
زبان منوفارسی، انگلیسی، عربی و غیره
حافظه لیبل۱۰ عدد
گزارشتعدا لیبل، ساعت کارکرد، خطای لیبل
صفحه نمایش۷ اینچی
فاصله اندازسفارشی
موتوراستپ موتور، سروو موتور طبق سفارش مشتری
چشم محصولامکان اتصال به چشم نوری، آینه ای، فلزی و غیره
چشم لیبلامکان اتصال به چشم التراسونیک، کاغذی، مارک سنسور و غیره
موقعیت صفحه مکانیک و تیغه لیبلقابل تنظیم در ۱۲ جهت
گارانتییک سال
خدمات پس از فروشپنج سال
کشورساخت ایران

محصولات مرتبط

انواع لیبل زن اتوماتیک پشت چسبدار :

لیبل زن گرد

برای ظروف گرد مانند انواع بطری ها مورد استفاده قرار می گیرد و به آن دستگاه لیبل زن بطری هم گفته می شود.برای چسباندن لیبل های پشت چسب دار روی ظروف گرد می توان از این دستگاه ها استفاده کرد.دستگاه لیبل زن بطری

لیبل زن تخت یا تاپ لیبلینگ:

برای چسباندن لیبل روی ظروف تخت با اشکال مربعی یا مستطیلی استفاده می شود.

برای چسباندن لیبل های پشت چسب دار روی ظرف های تخت می توانیداز این لیبل زن ها استفاده می کنید.

ظرف های تخت شامل هر نوع ظرف غیر گرد که یک طرف صاف دارد را می توان با این دستگاه لیبل زنی کرد.برای چسباندن لیبل روی درب انواع یا بالای انواع ظروف می توان از این لیبل زن استفاده کرد.برای چسباندن لیبل از بالا بر روی محصولاتتان می توانید از این لیبل زن استفاده کنید. چسباندن روی درب، روی کارتن، روی بستهمیوه وسبزی از استفاده های این دستگاه است.برای چسباندن لیبل روی درب محصولاتتان، یا روی چسباندن لیبل های تخت روی کارتن و بسته بندی های تخت می توانید از این دستگاه لیبل چسبان استفاده کنید.لیبل چسبان لیبل زن

آمپول لیبلینگ:

مناسب برای ظروفی میباشند که کاملا استوانه ای بوده و قابلیت ایستایی ندارند مانند لوله آزمایش ،لوله های خونگیری ویال ها و غیره که این دستگاه با سیستم خاصی برای این ظروف طراحی شده.

آمپول لیبلینگ

لیبل چسبان دو طرفه

این لیبل چسبان مناسب چسباندن لیبل به‌صورت همزمان به دو طرف محصول می باشد. این لیبل چسبان می تواند برای ظروف گرد و صاف استفاده شود. این دستگاه می تواند به‌صورتی باشد که لیبل را به زیر و رو محصول یا به چلو و پشت محصول بچسباند. 

دستگاه لیبل چسبان اتوماتیک

انواع لیبل چسبان بر اساس نوع لیبل

  • لیبل های پشت چسب دار
  • لیبل های شیت یا ورقه ای شده
  • لیبل های OPP: که در بطر های آب معدنی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

نکات برای خرید دستگاه لیبل چسبان :قبل از خرید دستگاه های لیبل چسبان بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید تا خرید بهتر و کاربردی‌تری داشته باشید. 

  • محصولی که نیاز به اعمال لیبل روی آن داریم در انتخاب دستگاه مهم است. محصول شما بطری است یا بسته بندی سلفونی دارد؟
  • سرعتی که نیاز داریم مهم است (این سرعت را عناصر زیادی تعیین می کنند مثل سرعت دستگاه بسته بندی و غیره) 
  • اندازه لیبل مهم است. چسباندن لیبل کوچک و بزرگ تفاوت دارند.
  • دو طرف محصول نیاز به لیبل دارد یا تنها یک طرف لیبل می خورد؟
  • میزان تیراژ چقدر است ؟
  • محیط چاپ عوامل محیطی می‌تواند بر دوام چاپ و چسبندگی برچسب تاثیر بگذارد

صنایع که از لیبل چسبان استفاده می کنند می تواند از تولید تن ماهی، شوینده، نوشابه، آرایشی و بهداشتی، قطعات خودرو، لوازم التحریر، صنایع غذایی و غیره باشد.

شرکت دانا کد نگارتولید کننده و ارائه دهنده انواع جت پرینتر ها و دستگاه های لیبل چسبان صنعتی
برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.
۰۲۱۸۸۶۱۳۲۶۰        09124709149        09129585823       09129585799

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *