دستگاه لیبل چسبان یا لیبل زن

لیبل چسبان لیبل زن

لیبل چیست؟

لیبل‌ها نوعی برچسب‌ است، که در هر نوع بسته بندی محصول برای نشان دادن نام تجاری، تزئین و یا ارائه اطلاعات برای مصرف کننده استفاده می‌شوند. بسیاری از برچسب‌ها و لیبل‌ها تمام سه عمل را انجام می‌دهند و می‌توانند به عنوان مثال، داده‌های بارکد از پیش چاپ شده ، تاریخ عرضه، دسته بندی محصول و اطلاعات مربوط به قیمت مصرف کنندگان کاربرد داشته باشند. لیبل ها و برچسب ها همچنین برای جلوگیری از فروش کالای تقلبی استفاده می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که محصول بدون دخالت و بدون باز شدن به دست مصرف کننده نهایی می‌رسد. همه ما پیش از مصرف یک ماده غذایی ابتدا اطلاعات نوشته شده بر روی لیبل آن را مطالعه می‌کنیم تا از مواد تشکیل دهنده، ارزش غذایی و غیره اطلاع پیدا کنیم. همین موضوع میزان اهمیت این دستگاه بسته بندی مواد غذایی را بین ماشین آلات صنایع غذایی نشان می‌دهد.

دستگاه لیبل چسبان چیست ؟

لیبل چسبان دستگاهی است که لیبل های چاپ شده و از قبل آماده شده را روی محصول شما می چسباند. این دستگاه با نام های لیبل زن و برچسب زن نیز شناخته می شود. دستگاه‌های لیبل زن نوعی دستگاه بسته بندی نیز محسوب می‌شوند. تقریبا هر لیبلی که نیاز به چسبیده شدن روی محصول داشته باشد را می توان از طریق لیبل زن چسباند.

در کارخانه هایی که دارای خط تولید صابون، خط تولید کنسرو، خط تولید نوشابه و دلستر، خط تولید کمپوت و خط تولید آب معدنی دارند، برای زدن برچسب بر روی محصولات بسیار از دستگاه چسبان استفاده می کنند.

قیمت دستگاه لیبل چسبان

عوامل مختلفی بر قیمت نهایی دستگاه لیبل چسبان موثر است مانند:

 • نوع کاربری : دستی یا اتوماتیک
 • نوع چشم الکترونیکی لیبل
 • نوع موتور
 • سیستم فاصله انداز یا ردیف کن
 • ابعاد نوارنقاله
 • جنس بدنه

دستگاه لیبل چسبان دستی

برای استفاده از دستگاه لیبل زن دستی به کمک یک اپراتور نیاز دارید. لیبل زن دستی پرینتری سبک وزن است که قابلیت چاپ برچسب بصورت نیمه اتوماتیک را دارد. دستگاه لیبل زن بطری یکی از کاربردی ترین دستگاه های لیبل زن دستی می باشد. دستگاه لیبل چسبان در مدل نیمه اتوماتیک هم وجود دارد. این دستگاه نیز به اپراتور نیاز دارد. معمولا رول لیبل در داخل دستگاه قرار میگیرد و اپراتور محصول را در روی شفت قرار می دهد تا لیبل روی محصول بچسبد. قیمت لیبل زن نیمه اتوماتیک در بازارهای جهانی بر اساس اندازه، کارایی، جنس و حتی برند این محصول متفاوت است. قیمت ها در نقاط مختلف متغیر هستند باید دید محصول داخلی است یا خارجی. قیمت ها بر اساس کارایی این محصولات متفاوت است. به عنوان مثال: لیبل زن دستی میوه، دستگاه لیبل زن بطری، چاپ لیبل آب معدنی. هر کدام از این دستگاه ها قیمتی برای خود دارند. در این ویدیو نمونه دستگاه لیبل چسبان دستی نیمه اتوماتیک مخصوص ظروف گرد مدل +DCN 2050 را مشاهده می کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه مربوط به دستگاه های لیبل چسبان مراجعه کنید. این دستگاه ساخت شرکت دانا کد نگار می باشد. می توانید برای اظلاعات بیشتر با مشاوران فروش ما تماس بگیرید. 

ویژگیمقدار
ظرف محصولاستوانه ای و گرد
حداکثر عرض لیبل۱۷ سانتی متر
موتور گیربکس۴۰ وات
بدنهآهنی با رنگ الکتروستاتیک
امکان نصب جت پرینتردارد
قابلیت حملدارد
کشورساخت ایران

محصولات مرتبط

%5 تخفیف
%7 تخفیف
25,900,000 تومان
%4 تخفیف
21,900,000 تومان

دستگاه لیبل چسبان اتوماتیک صنعتی

دستگاه لیبل چسبان اتوماتیک یکی از پر کاربردترین دستگاه های لیبل زن صنعتی است و به دو نوع دستگاه لیبل زن اتوماتیک حرارتی و دستگاه لیبل زن پشت چسب دار تقسیم می‌شود. دستگاه لیبل زن اتوماتیک یکی از اجزای خطوط تولید و بسته بندی است. پس از انجام بسته بندی، محصولات به وسیله نوار نقاله به سمت دستگاه لیبل زن اتوماتیک فرستاده می‌شوند و لیبل ها بر روی محصول قرار می گیرد. لیبل ها در صنایع غذایی بیشتر از هر صنعت دیگری اهمیت دارند. انواع دیگر برچسب زدن عبارتند از برچسب گذاری و لیبل زنی در قالب. این یک روش است که برچسب ها را بر روی بطری ها و ظروف تزریقی در دستگاه های قالب گیری لیبل میزنند. این کار بسیار به صرفه می باشد و هزینه و زمان تولید را به شدت کاهش میدهد. این روش برای ظروف بسته بندی مثل ماست و لبنیات بسیار کاربرد دارد.

ویژگیمقدار
زبان منوفارسی، انگلیسی، عربی و غیره
حافظه لیبل۱۰ عدد
گزارشتعداد لیبل، ساعت کارکرد، خطای لیبل
صفحه نمایش۷ اینچی
فاصله اندازسفارشی
موتوراستپ موتور، سروو موتور طبق سفارش مشتری
چشم محصولامکان اتصال به چشم نوری، آینه ای، فلزی و غیره
چشم لیبلامکان اتصال به چشم آلتراسونیک، کاغذی، مارک سنسور و غیره
موقعیت صفحه مکانیک و تیغه لیبلقابل تنظیم در ۱۲ جهت
تنظیماتتاخیر در لیبل، حساسیت پوسته، سرعت و جهت حرکت موتور
گارانتییک سال
خدمات پس از فروشپنج سال
کشورساخت ایران

محصولات مرتبط

انواع لیبل زن اتوماتیک پشت چسبدار :

دستگاه لیبل چسبان گرد

لیبل چسبان گرد اتوماتیک

برای ظروف گرد مانند انواع بطری ها مورد استفاده قرار می گیرد و به آن دستگاه لیبل زن بطری هم گفته می شود. برای چسباندن لیبل های پشت چسب دار روی ظروف گرد می توان از این دستگاه ها استفاده کرد.

لیبل چسبان تخت از بالا یا تاپ لیبلینگ:

دستگاه لیبل چسبان صنعتی اتوماتیک تاپ تخت

برای چسباندن لیبل روی ظروف تخت با اشکال مربعی یا مستطیلی استفاده می شود. برای چسباندن لیبل های پشت چسب دار روی ظرف های تخت از سمت بالا می توانید از این لیبل زن ها استفاده می کنید. ظروف غیر گردی که حداقل یک طرف صاف دارد را می توان با این دستگاه لیبل زنی کرد.

چسباندن لیبل روی درب، کارتن، بسته بندی میوه و سبزی از کاربرد های این دستگاه است.

آمپول لیبلینگ:

مناسب برای ظروفی میباشد که کاملا استوانه ای بوده و قابلیت ایستایی ندارند. مانند لوله آزمایش، لوله های خونگیری، ویال ها و غیره که این دستگاه با سیستم خاصی برای این ظروف طراحی شده است.

آمپول لیبلینگ

لیبل چسبان دو طرفه

این لیبل چسبان مناسب چسباندن لیبل به‌صورت همزمان به دو طرف محصول می باشد. از این لیبل چسبان میتوان برای ظروف گرد و صاف استفاده کرد. این دستگاه می تواند به‌صورتی عمل کند که لیبل را به زیر و رو یا به جلو و پشت محصول بچسباند. 

دستگاه لیبل چسبان اتوماتیک

انواع لیبل چسبان بر اساس نوع لیبل

 • لیبل های پشت چسب دار
 • لیبل های شیت یا ورقه ای شده
 • لیبل های OPP: که در بطر های آب معدنی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

نکات مهم برای خرید دستگاه لیبل چسبان :

قبل از خرید دستگاه های لیبل چسبان بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید تا خرید بهتر و کاربردی‌تری داشته باشید. 

 • محصولی که نیاز به اعمال لیبل روی آن داریم در انتخاب دستگاه مهم است.
 • سرعتی که نیاز داریم مهم است. (عناصر زیادی در تعیین سرعت این فرآیند نقش دارند. به عنوان مثال سرعت دستگاه بسته بندی و غیره) 
 • اندازه لیبل مهم است. ابعاد لیبل در فرایند طراحی و ساخت دستگاه تاثیر گذار است.
 • محل قرار گیری لیبل بر روی محصول از موراد حائز اهمیت در هنگام خریداری دستگاه است.
 • به مقدار تیراژ روزانه توجه شود.
 • عوامل محیطی می‌تواند بر دوام چاپ و چسبندگی برچسب تاثیر بگذارد. به عنوان مثال محیط های دارای گرد و غبار باعث کاهش چسبندگی لیبل می شود.

صنایعی مختلف و وسیعی از دستگاه لیبل چسبان استفاده میکنند. به عنوان مثال: تولید تن ماهی، شوینده، نوشابه، آرایشی و بهداشتی، قطعات خودرو، لوازم التحریر، صنایع غذایی و غیره.

شرکت دانا کد نگارتولید کننده و ارائه دهنده انواع جت پرینتر ها و دستگاه های لیبل چسبان صنعتی
برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.
۰۲۱۸۸۶۱۳۲۶۰        09124709149        09129585823       09129585799

2 دیدگاه برای “دستگاه لیبل چسبان یا لیبل زن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *