آموزش جت پرینتر دستی مدل DCN 180

جت پرینتر دستی پیشرفته

دستگاه جت پرینتر دستی جهت چاپ اطلاعاتی مانند تاریخ تولید و انقضا، قیمت، شمارنده، بارکد، لوگو و غیره روی بسته بندی محصولات مورد استفاده قرار میگیرد.

در این مطلب قصد داریم نحوه کار با این دستگاه جت پرینتر را آموزش دهیم. جت پرینتر دستی مدل DCN180، نرم افزار پیشرفته ای دارد. اگر دستگاه خاصی می خواهید که تمام نیاز های شما را برطرف کند این جت پرینتر بهترین گزینه است.

قسمت اول : معرفی قطعات و اجزای تشکیل دهنده دستگاه

قطعات تشکیل دهنده

  • بدنه
  • صفحه نمایش لمسی و رنگی
  • باطری لیتیومی
  • دسته
  • محفظه نگهدارنده کارتریج
  • غلطک و پایه
  • شفت انکودر
  • کلید خاموش/روشن
  • کلید فرمان
  • پورت USB و فتوسل

قسمت دوم : آموزش منو چاپ

منو چاپ اطلاعات اصلی و کلی دستگاه جت پرینتر نمایش داده می شود. به شما نشان می دهد چند بار با دستگاه چاپ گرفته اید. شفت انکودر در حالت دستی باید فعال باشد. ولتاژ تعیین شده برای کارتریج در این قسمت نمایش داده می شود. مقدار ولتاژ بسیار اهمیت دارد و باید متناسب با نوع جوهر انتخاب شود.

قسمت سوم : نوشتن متن پیام

در قسمت ویرایش اطلاعات می توانید پیام مورد نظر خود را بنویسید. در بخش متن می توانید نوشته را به زبان های مختلف تایپ کنید. تغییر فونت و ابعاد نیز امکان پذیر است.

قسمت چهارم : چاپ لوگو و بارکد

دستگاه جت پرینتر قابلیت چاپ انواع بارکد میله ای و بارکد های دو بعدی مانند QRCODE را دارد. لازم است کد یا اطلاعات را وارد کنید تا بارکد بصورت اتوماتیک ساخته شود. می توانید تصویر دلخواه خود با USB به حافظه دستگاه منتقل کنید و چاپ کنید. فایل تصویر باید با فرمت BMP باشد.

قسمت پنجم : چاپ تاریخ تولید و انقضا

تاریخ و ساعت پیام را می توانید بصورت اتوماتیک تنظیم کنید. با وجود این قابلیت دیگر نیاز نیست فایل پیام را ویرایش کنید و تاریخ را تغییر دهید. دستگاه بصورت خودکار تاریخ را جلو می برد.

قسمت ششم : شمارنده Counter

در این قسمت نحوه چاپ و تنظیم شمارنده آموزش داده می شود. چاپ شمارنده بر روی محصولات معمولا برای نشان دادن تعداد محصولات تولید شده یا موجود در انبار استفاده می شود.

قسمت هفتم : ذخیره پرونده پیام

بعد از نوشتن یا ویرایش پیام باید آن را در حافظه دستگاه ذخیره کنیم. برای ایجاد فایل جدید نیاز به نرم افزار های جانبی نیست. به راحتی می توانید اطلاعات را درج کنید و بعد ذخیره کنید.

قسمت هشتم : تنظیمات چاپ

در منو چاپگر، تنظیمات اصلی چاپ انجام می شود. می توانید درجه رنگ را تغییر دهید تا چاپ پر رنگ یا کم رنگ شود. جهت حرکت دست می تواند از سمت راست .

قسمت نهم : تنظیمات سیستم

در این قسمت می توانید پارامترهای سیستم را تنظیم کنید. تاریخ و ساعت و سیستم زبان منو در این بخش انتخاب می شود. رزولوشن کیفیت چاپ را می توانید انتخاب کنید. حداکثر رزولوشن می تواند ۶۰۰ dpi است. انسان رزولوشن بیشتر از ۳۰۰ dpi را تشخیص نمی دهد. برای صرفه جویی در جوهر می توانید این مقدار را کاهش دهید.

گاهی تاچ دستگاه با مشکل مواجهه می شود. برای مثال قسمت مورد نظر انتخاب نمی شود یا جای دیگری از منو باز می شود. راه حل این مشکل بسیار ساده است. براحتی می توانید با کالیبره کردن صفحه نمایش این مشکل را برطرف کنید.

پرج نازل ویژگی بسیار مهمی است که جت پرینتر مدل DCN180 دارد. این قابلیت دستگاه را از سایر جت پرینتر ها متمایز می کند. با فعال کردن این گزینه ولتاژ پیوسته به کارتریج اعمال می شود و جوهر با سرعت از نازل خارج می شود. اگر گرفتگی یا خشکی جوهر در نازل ها باشد رفع می شود.

0/5 (0 نظر)

2 دیدگاه برای “آموزش جت پرینتر دستی مدل DCN 180

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *