آموزش جت پرینتر دستی مدل DCN170

جت پرینتر دستی مدل DCN 170

دستگاه جت پرینتر دستی جهت چاپ اطلاعاتی مانند تاریخ تولید و انقضا، قیمت، شمارنده، بارکد، لوگو و غیره روی بسته بندی محصولات مورد استفاده قرار میگیرد.

در این مطلب قصد داریم نحوه کار با این دستگاه جت پرینتر را آموزش دهیم. جت پرینتر دستی مدل DCN170، کیفیت سخت افزاری و نرم افزاری بالایی دارد و توسط شرکت دانا کد نگار سه سال گارانتی شده است.

قسمت اول : معرفی قطعات و اجزای تشکیل دهنده دستگاه

قطعات تشکیل دهنده

  • بدنه
  • صفحه نمایش لمسی و رنگی
  • باطری لیتیومی
  • دسته
  • محفظه نگهدارنده کارتریج
  • غلطک و پایه
  • شفت انکودر
  • کلید خاموش/روشن
  • کلید فرمان
  • پورت USB و فتوسل

قسمت دوم : تنظیمات سیستم

در این ویدیو تنظیمات سیستم آموزش داده می شود. در این قسمت می توانید زبان منو ها، تاریخ و ساعت کاری سیستم، ولتاژ و عرض پالس کارتریج را مشخص کنید. برای کارتریج های پایه حلال ولتاژ ۸٫۸ ولت و عرض پالس ۱٫۸ می باشد. برای کارتریج های پایه آب عرض پالس ۲٫۵ است. تعیین ولتاژ بسیار مهم است، اگر ولتاژ بیش از اندازه باشد کارتریج آسیب می بیند. اگر ولتاژ کم باشد کیفیت چاپ پایین می آید.

قسمت سوم : ویرایش متن و زمان

دستگاه جت پرینتر دستی مدل DCN 170، دارای کاربری ساده و راحتی می باشد. هر فردی براحتی می تواند کار با دستگاه بیاموزد و از آن استفاده کند. نوشتن متن پیام مانند نوشتن در برنامه WORD است. صفحه نمایش رنگی و لمسی باعث شده براحتی پیام دلخواه خود را با کمک قلم بنویسید و بصورت دائمی در حافظه دستگاه ذخیره کنید. منو تنظیمات دستگاه دارای زبان های مختلف مانند فارسی، انگلیسی، عربی و غیره می باشد در نتیجه هر فردی بدون هیچ مشکلی می تواند با جت پرینتر چاپ کند.

قسمت چهارم : ویرایش لوگو و شمارنده

با دستگاه جت پرینتردستی مدل DCN 170 می توانید لوگو و تصویر مانند علامت استاندارد، سیب سلامت، لوگو شرکت و غیره را به راحتی چاپ کنید. باید فرمت فایل bmp باشد، فایل تصویر را با کمک USB می توان به دستگاه منتقل کرد.

شمارنده یا کانتر یک ابزار محاسباتی است که برای شمارش تعداد اشیاء مورد استفاده قرار میگیرد. شمارنده‌ها می‌توانند برای شمارش انبوهی از اشیاء، مانند محصولات تولیدی یا موجودی‌های انبار، استفاده شوند و در بسیاری از صنایع و کسب و کارها به عنوان ابزار مهمی برای مدیریت و کنترل موجودی‌ها است.

قسمت پنجم : چاپ بارکد

دستگاه جت پرینتردستی با نام بارکدزن نیز شناخته می شود زیرا می توان انواع بارکد میله ای و بارکد های دوبعدی QRCODE را چاپ کرد. همچنین می توانید QRCODE متغییر چاپ کنید. برای مثال با کمک این قابلیت می توان بر روی هر محصول کد منحصر بفردی چاپ کرد.

قسمت ششم : ذخیره فایل پیام

بعد از نوشتن پیام می توانید فایل پیام را ذخیره کنید. ذخیره بیش از ۱۰٫۰۰۰ فایل در حافظه دستگاه امکان پذیر است.

چاپ پرونده ها بصورت گروهی نیز امکان پذیر است. با استفاده از این قابلیت می توانید با هر بار فشردن دکمه فرمان یک فایل را چاپ کنید.

قسمت هفتم : تنظیمات چاپ

در این قسمت تنظیمات چاپ آموزش داده می شود. در حالت جت پرینتر دستی روش محرک ماشه اصلی است. امکان تغییر جهت چاپ وجود دارد. در حالت رو به جلو، اپراتور باید دستگاه را از چپ به راست حرکت دهد. در حالت معکوس، دستگاه باید از سمت راست به چپ حرکت کند تا پیام درست چاپ شود. سرعت چاپ در جت پرینتر های دستی غیرفعال است. در جت پرینتر دستی بهتر است تاخیر چاپ صفر باشد. ضرب همزمان کشیدگی چاپ را تعیین می کند. چاپ مقیاس خاکستری، درجه رنگ را تغییر میدهد. این مقیاس می تواند عددی از ۱ الی ۵ باشد. هرچه مقدار بزرگ تری در نظر گرفته شود، چاپ پر رنگ تر می شود.

کارتریج های جوهرافشان دارای دو ردیف نازل هستند. هنگام چاپ فقط یکی از کانال های کارتریج فعال است. در قسمت تنظیمات چاپ، می توانید نوع کانال را انتخاب کنید.

شفت انکودر یک قطعه الکترونیکی است که سرعت را می سنجد. اگر سرعت دست کاربر تغییر کند ابعاد چاپ ثابت می ماند. در حالت دستی سوئیچ همگام سازی باید فعال باشد.

قسمت هشتم : چاپ کنید

در این قسمت منو چاپ آموزش داده می شود.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *